• Konkurs recytatorski

• 12 lutego w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyły się elminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentatował Kajetan Woźniak.

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

• 10 lutego klasa III świętowała Międzynarodowy Dzień Pizzy.

• KLASA IV NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO ..

• Klasa IV na lekcjach języka polskiego lubi wprowadzać w życie to co najlepsze w lekturach. Najpierw prawdziwa uczta w Akademii Pana Kleksa, a później czekolady z fabryki Williego Wonki.

• Łamigłówki matematyczno-przyrodnicze

• Na korytarzy naszej szkoły zawisły łamigłówki matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie młodszych klas chętnie na przerwach czytają, oglądają, a przy tym uczą się nowych i ciekawych rzeczy !

• Wycieczka do Teatru Zagłębia klas 5

• 4.02 klasy 5a i 5b wybrały się do Teatru Zagłębia  w Sosnowcu na musical "Ania z Zielonego Wzgorza".

• Bal Przebierańców w klasach I-III

• W poniedziałek 03 lutego uczniowie klas I-III bawili się na balu przebierańców. Uczniowie mieli okazję wcielić się w różne postaci, a także jeszcze bardziej zintegrować się przy wspólnych zabawach i tańcach.

• Ferie nie muszą być nudne- rozstrzygnięcie konkursu

• Zwycięzcy konkursu ferie z książką nie muszą byc nudne.

1.Mikolaj Baron

2. Anna Maciuszek

3. Franek Lepich

4.Olga Hrazdil

5.Michal Kalabis

6. Alicja Paruzel

• Konkurs recytatorski

• 31 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie powiatowym recytatorskim o tematyce bożonarodzeniowej w Centrum Kultury Arteria w Ornontowicach.

• Wigilie i Jasełka

• 19 i 20 grudnia uczniowie wraz z wychowawcami oraz nauczycielami szkoły przygotowali wspólne Wigilie klasowe. Nie zabrakło tego dnia dobrych humorów. Każda klasa obchodziła wigilię na swój sposób. Młodsze klasy śpiewały kolędy, rysowały swoje marzenia na kartkach papieru. Starsze klasy czytały Opowieść Wigilijną. Wszyscy w skupieniu i odstawieniu kłopotów i smutków podzielili się opłatkiem, życząc sobie przy tym wzajemnie Wesołych Świąt !

• Opowieść Wigilijna w klasie 7

• Klasa 7 na lekcjach języka polskiego wcieliła się w bohaterów Opowieści Wigilijnej. Zapewne zapamiętają ją na długo.

• Klasa 5a na lekcjach języka polskiego

• Klasa 5a na lekcjach języka polskiego omawia mity takie jak; Mit o Detalu i Ikarze, Demeter i Kora, W królestwie Morza oraz mit o Herkulesie.

• Wieczór poetycko-bajkowy klasy 2a

• 17.12 Klasa 2a spotkała się na wieczorku bajkowo-poetyckim. Uczniowie zaprezentowali wiersze słynnych bajkopisarzy; Jana Brzechwy, Aleksandra Fredro, Stanisława Lema, Ignacego Krasickiego, poznając przy tym ich największe dzieła.  Barwne kostiumy oraz piękna recytacja w przyjemnej atmosferze, spowodowała chęć ponownego zorganizowania wieczorku poetyckiego.

• Lear Corporation -wycieczka klasy 2a

• 13.12 Klasa 2a wybrała się na wycieczkę dotyczącą doradztwa zawodowego, do zakładu pracy Lear Corporation. Uczniowie zostali oprowadzeni po całej produkcji części samochodowych, foteli, zagłówków do różnego rodzaju samochodów. Największą atrakcją okazały się drukarki 3D. Ta była bardzo interesująca wycieczka.

• XII Młodzieżowy Powiatowy Festiwal Nauki

•

Juz ruszyły przygotowania do XII Młodzieżowego Powiatowego  Festiwalu Nauki.  Finał odbędzie się w MDK w Mikołowie dnia 13.03.2020 r.  Do festiwalu już zgłosiło się 12 szkół z terenu powiatu . Nad całością przygotowań do festiwalu czuwa Pani dyrektor Joanna Urantowka.  Konkursami ( plastycznym  i filmowym)  zajmują się Panie Natalia Rusin i Małgorzatą Matejko. Programem artystycznym opiekują się Panie Elżbieta Gabryś i Elżbieta Lewicka . Prezentację i stanowisko przygotowuje Pani Grażyna Bieniek – Grychtoł. Tematem festiwalu w tym roku będzie odkrywanie "TAJEMNIC UKRYTYCH W LICZBACH". Przed uczestnikami jeszcze wiele pracy. Będziemy informowali o wydarzeniach na bieżąco.

• Wycieczka na trampoliny

• 10 grudnia klasy 3,5a i 5b wybrały sie na Mikołajkowy wyjazd na trampoliny do House of Air.

Przed wyjazdem, w ramach akcji na  święta "Podajemy łapę zwierzakom ze schroniska " - przekazaliśmy smakołyki dla schroniska PSITUl MNiE.