• Rajd górski

• W sobotę 6 kwietnia odbył się kolejny rodzinny rajd górski. Tym razem naszym celem była Chatka na Grabowej. Uczestnikami byli głównie uczniowie wraz z rodzicami klasy drugiej. Gościliśmy również Irona i Pawła z klasy piątej oraz Weronikę z klasy czwartej. Pogoda i Humory dopisały. Serdecznie zapraszamy wszystkich na kolejne edycje rajdu.

Organizatorami były pani Iza i pani Renia.

• Dzień z pierwszą pomocą

Uczniowie klasy 8 pod okiem p. Damiana Łyko przygotowali dla swoich młodszych kolegów mini szkolenie z pierwszej pomocy.

Można było poznać zasady i przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy w zakresie:

1. Wezwania pomocy

2. Pozycji bezpiecznej

3. Resuscytacji krążeniowo - oddechowej

4. Złamań i zwichnięć

5. Krwotoków

6. Omdleń i zadławień

Mamy nadzieję, że nabyte umiejętności będą dalej rozwijane przez uczniów a w sytuacji zagrożenia będą wiedzieli jak się zachować i nie będą się bali pomóc.