• Nagrody Burmistrza Mikołowa za wyniki w nauce

     • INFORMACJA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

      Nagrody Burmistrza Mikołowa za wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020

      - termin składania wniosków 20 lipca 2020 -

      Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce, do zapoznania się z uchwałą nr XVII/163/2019 Rady Miejskiej Mikołowa z dnia 2 grudnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków przyznawania nagród dla uzdolnionych dzieci i młodzieży.

      Na podstawie tej uchwały:

      • O udzielenie nagrody mogą ubiegać się uczniowie pobierający naukę na terenie Mikołowa bez względu na miejsce zamieszkania.

      • Nagroda może zostać przyznana uczniowi szkoły podstawowej spełniającemu w roku szkolnym którego dotyczy wniosek przynajmniej jeden z niżej wymienionych warunków:

      - uzyskał średnią ocen końcowych w klasach IV-VI co najmniej 5,50;

      - uzyskał średnią ocen końcowych w klasach powyżej VI co najmniej 5,30;

      - uzyskał tytuł laureata lub finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania lub olimpiady, konkursu wymienionego w komunikacie, o którym mowa w art. 44zzzw ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U.2019.1481 ze zm.).

      Wnioski należy złożyć w Urzędzie Miasta Mikołów:

      Biuro Podawcze

      pok. nr 1, parter, Rynek 16, 43-190 Mikołów

      Dodatkowe informacje oraz formularze wniosków można uzyskać na stronie http://bip.mikolow.eu/?c=878.

      Najlepszym dowodem w sprawie i najłatwiejszym do uzyskania bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat jest zaświadczenie wystawione przez szkołę, podpisane przez dyrektora lub osobę do tego upoważnioną.

      Co powinno znaleźć się na zaświadczeniu:

      - imię i nazwisko ucznia,

      - informacja, że uczeń jest w roku szkolnym 2019/2020 uczniem danej szkoły i którą klasę ukończył,

      - informacja o uzyskanej średniej ocen końcowych w podanej wyżej klasie w roku szkolnym 2019/2020,

      - informacja o uzyskanych przez ucznia w roku szkolnym 2019/2020 wszystkich tytułach laureata lub finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania lub olimpiady, konkursu wymienionego w komunikacie, o którym mowa w art. 44zzzw ust. 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (w przypadku uczniów klas 8 nie należy wykazywać tytułów uzyskanych w latach poprzednich, które mogą pojawiać się na świadectwie ukończenia szkoły).


      pit2a-2.pdf

      WNIOSEK_uczniowie_2020-1.pdf

      Zaswiadczenie_Nagroda.pdf

      INFO_LIBRUS_Nagrody_Burmistrza_Mikolowa_za_wyniki_w_nauce_w_roku_szkolnym_2019.pdf​​​​​​​

     • Zakończenie roku szkolnego klasy 8

     • 25.06.2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego klasy 8. O godzinie 17.00 odbyła się Msza Święta, a później uroczyste rozdanie świadectw w ogrodzie. 

      Drodzy Uczniowie! 

      Jeszcze raz życzymy Wam samych sukcesów ! 

     • Lekcja z ciekawym gościem w klasie I

     • Dzieci z klasy 1 wzięły udział w nietypowej lekcji online. Ich gościem była pani Joanna Szulc, na co dzień pracująca w redakcji gazetki dla dzieci "Świerszczyk".

      Pani Joanna zdradziła dzieciom wiele ciekawostek, np. o tym, jak wygląda praca w redakcji albo skąd bierze pomysły do swoich artykułów. Razem z dziećmi rozwiązała też "Świerszczykowe" łamigłówki. To była bardzo ciekawa lekcja!

     • Prace plastyczne uczniów klas IV-VII

     •  Kolaże prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas 4-7.Prace te powstały podczas zdalnego nauczania.

    • Dzień Dziecka
     • Dzień Dziecka

     • Wszystkim Dzieciom, małym i dużym, skladamy najlepsze życzenia!

      I zostawiamy małą niespodziankę...

     • Dzień Mamy

     • Uczniowie klas 2a i 3 wraz z wychowawczyniami stworzyły z okazji Dnia Mamy filmiki.
      Klasa 2a poruszyła serca nagraniem z lekcji online. Z kolei klasa 3 zaprezentowała się recytując wiersze oraz  prezentując piękne laurki!

      Drogie Mamy ! 

      Jeszcze raz składamy Wam najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy wdzięczności za pracę, trud i zaangażowanie włożone w  wychowanie Waszych dzieci. Pragniemy również podziękować za Waszą troskę, ciepło i życiowe mądrości,  które, każdego dnia przekazujecie swoim dzieciom. 

      Zapraszamy do obejrzenia filmików oraz krótkiej prezentacji specjalnie DLA WAS ! 


       

     • KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I-III

     • Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie przygotowała konkurs plastyczny dla dzieci klas I-III szkół podstawowych całego powiatu mikołowskiego. Konkurs zatytułowany został: " "Pomagają i chronią. Służba policjantów w walce z epidemią".
       Konkurs rusza 22 maja.
      W załączniku można pobrać regulamin konkursu oraz formularz zgody rodzica/opiekuna na publikację pracy i wizerunku dziecka.

       Regulamin_konkursu.odt

       

      Zgoda_rodzica.odt

    • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II
     • 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

     •     

      "Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali".

      Jan Paweł II – postać, która ciągle inspiruje.

      Jest wielkim darem dla całego Kościoła,

      dla świata,  dla Europy,  dla naszej Ojczyzny,

      dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

       

      Z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II uczniowie naszej placówki wzięli udział w projekcie, który składał się z dwóch części: muzycznej i plastycznej.

      W hołdzie wdzięczności uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Bujakowie przygotowali muzyczną niespodziankę w formie teledysku do piosenki pt. „Kochamy Cię Janie Pawle II” i wykonali wiele prac plastycznych, które można zobaczyć w przygotowanej prezentacji.

       Wszystkie prace związane z realizacją projektu: przygotowanie nagrań z linią wokalną, klipów do teledysku, wykonanie prac plastycznych, konsultacje z rodzicami oraz uczniami biorącymi udział w projekcie - odbywały się zdalnie i wymagały wiele czasu, pracy, włożonego trudu, a przede wszystkim doskonałej współpracy.

                  Nauczanie na odległość to sytuacja, która stała się koniecznością. Ten trudny dla wszystkich czas, który przeznaczamy nie tylko na naukę, ale także na rozwijanie pasji i zainteresowań pokazał, jak niezwykłym talentem, kreatywnością i zdyscyplinowaniem wykazali się uczniowie biorący udział w projekcie.

      Całość przedsięwzięcia nie mogłaby się odbyć bez pomocy, wsparcia i wielkiego zaangażowania rodziców - na ręce których składamy serdeczne podziękowania.

                                

                                                                                                 

       

                                                                                     s. Nikola Grzegorzek, Elżbieta Gabryś

     • Konkurs plastyczny

     • Gratulacje dla uczennic naszej szkoły, które w Konkursie Plastycznym "Wiosna jaką widzę z domowego okna" organizowanym przez MDK w Mikołowie zdobyły:

      Natalia Surmacz (kl 5b) II miejsce

      Olga Hrazdil (kl. 4) - wyróżnienie

      Jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY !

     • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

     • Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pielęgniarkom i położnym z okazji ich święta ! <3 

      Dziękujemy za wszystko ! 

       

     • Największej lekcja WF on-line!

     •  

      Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!

      Dnia 22 kwietnia, tj. w środę o godz. 14:30 odbędzie się bicie Rekordu Świata w największej lekcji WF on-line! W tym samym czasie cały świat zjednoczy się przez 30 minut wspólnego treningu. Będzie to największa lekcja WF on-line w historii. Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału wtym międzynarodowym wydarzeniu.

      Szkoła Podstawowa nr 12 w Mikołowie postanowiła przyłączyć się do wielu szkół z krajów całego świata objętych epidemią i również wziąć udział w tych wyjątkowych ruchowych zajęciach.

       Razem pobijmy ten Rekord Świata! Będzie to świetna zabawa dla wszystkich, a jednocześnie dawka codziennej aktywności fizycznej, która jest niezbędna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

      Nie może nas tam zabraknąć!

       Organizatorem wydarzenia jest Vision4Sport i Fundacja V4Sport. Partnerami globalnymi są Active Healthy Kids i International Sport and Culture Association. Do wydarzenia dołączą również Aktywne Szkoły MultiSport.

      Lekcja będzie transmitowana na fanpage Vision4Sport korzystając z Facebooka LIVE.

      Link do transmisji lekcji (aktywny 22 kwietnia – środa o 14:30):

      https://www.facebook.com/Vision4Sport.community/posts/114189433590984

      Link do wydarzenia:

      https://www.facebook.com/events/1080597062310488/

       

      Wiemy, że na nasi uczniowie kochają sport i można na nich liczyć! :)

      Uwaga! – zdajemy sobie sprawę, że dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą mieć konta na Facebooku, ale link pozwala na wzięcie udziału w lekcji bez potrzeby jego posiadania.

     • Zapisy dzieci do klasy 1 na rok szkolny 2020/21

     • Informacja odnośnie zapisów dzieci do klasy I na rok szkolny 2020/2021

      DRODZY RODZICE

      Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu co oznacza, że każde dziecko będzie przyjęte do klasy pierwszej w Naszej Szkole.Rodzice zobowiązani są do pisemnego zgłoszenia swojego dziecka do szkoły – komplet dokumentów jest do pobrania na stronie pod linkiem:https://sp12mikolow.edupage.org/a/rodzice-2…Rodzicom, którym nie udało się jeszcze złożyć w/w dokumentów prosimy o doniesienie ich w zaklejonej kopercie do szkoły i pozostawienie ich w godz. 09:00-12:00 dyżurującej osobie.W przypadku braku takiej możliwości zgłoszenie dostarczą Państwo w późniejszym terminie jak tylko sytuacja epidemiologiczna ulegnie poprawie.

      Dyrektor Szkoły

     • Woreczek Ryżu dla AFRYKI

     • Nasza Szkoła wraz z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym w Gdyni przy współudziale Fundacji „Tworzyć Miłością”chce właczyć się w akcję dożywiania dzieci w Kenii i Ekwadorze pod nazwą „Woreczek ryżu dla AFRYKI”, która na stałe wpisała się szczególnie w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i niektórych wspólnot parafialnych. Teraz może stać się także Twoim darem! 

       Nie trzeba czekać na okres Wielkiego Postu by pomagać innym! Wierzymy, że jesteś tym, który pomoże zaspokoić maleńki głód na świecie, i pomożesz spełnić dziecięce pragnienia by nie czuć głodu w sobie tylko wiadomy sposób. 


      Według ONZ tylko w 2017 roku ponad 800 mln. ludzi na świecie cierpiało głód lub niedożywienie. W Kenii i Ekwadorze, gdzie pracują misjonarze franciszkańscy, którzy dzięki WAM DRODZY DARCZYŃCY pomagają rozwiązywać problem niedożywienia

      CZEKAMY NA CIEBIE!!!!! NIGDY NIE ZAWODZICIE!!!!!!

      TO TYLKO 1 WORECZEK RYŻU- on pomaga przeżyć przez jeden dzień 1 osobie….…można oczywiście więcej ……

      RYŻ można przynosić do szkoły końca marca 2020.

      Z góry dziękujemy za każdy dar serca!!!!!! JESTEŚCIE CUDOWNI

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

     • Szanowni Rodzice,

      rozpoczynamy nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

       

      Wszystkie informacje i załączniki znajdą Państwo w zakładce RODZICE . 

       

     • Dzień Babci i Dziadka

     • 21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.
      Uczniowie klas I-III zaprosili  swoich dziadków i babcie prezentując im ciekawe i barwne przedstawienia z okazji ich święta, które obchodziliśmy w ferie. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, wzruszających momentów, a także uśmiechu malowanego na twarzach wszystkich gości.

     • WALENTYNKI

     • W naszej szkole oczywiście obchodziliśmy  Walentynki w różny sposób. Uczniowie klas młodszych dzień walentynkowy spędzili z wychowawcami jak najbardziej  walentynkowo - pisząc walentynki, robiąc walentynkowe prace plastyczne, oczywiście w klasach tego dnia nie  zabrakło łakoci !
       
      Natomiast klasy starsze z okazji Walentynek (nieco wcześniej 12.02) spędziły wieczór na dyskotece szkolnej!