• ERASMUS +

• Szkoła Podstawowa nr 12 im Józefa Janika w Mikołowie bierze udział w projektach finansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

W lipcu i sierpniu 2021r. na Maltę wyjechało 8 nauczycieli naszej szkoły w ramach następujących projektów:

• PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Step by Step- małymi krokami ku wiedzy
            • Open your mind, change yourself and work across boundaries!

Otwórz umysł, zmień siebie i pracuj ponad granicami!

Kursy odbywały się w Executive Training Institute Malta w St Julian's.

Pani Agnieszka Krzysztofik i Sandra Porwit wzięły udział w kursie „CLIL - Methodology and ICT Tools for Teachers with CLIL”, gdzie podczas pierwszego tygodnia poznawały zasady dwujęzycznego nauczania tą metodą. W drugim tygodniu zapoznawały się z narzędziami ICT przydatnymi w nauczaniu metodą CLIL, jak i w codziennym nauczaniu języków obcych.  Na kursie „Fluency & English Language” Panie Magdalena Bieszke, Izabela Noras, Renata Gurba i Joanna Widera doskonaliły umiejętność posługiwania się językiem angielskim. W kursie „Fluency &  English Language + Empowerment in ICT Skills” wzięły udział pani Aleksandra Korbel i pani Marzena Jachnik. Poznawały one metody wykorzystywania różnych aplikacji do pracy na lekcji.

Uczestnictwo w tych kursach sprawiło, że nauczyciele wzbogacili słownictwo języka angielskiego i rozwinęli swoje kompetencje co umożliwi podniesienie poziomu jakości nauczania. Nabyte umiejętności, wiedza i narzędzia posłużą do tworzenia ciekawych form pracy z uczniami.

Nauczyciele aktywnie spędzili czas wolny w czasie wycieczek organizowanych przez szkołę językową: zwiedzili Valettę, stolicę Malty, Mdinę- miasto ciszy. Odbyli także rejs statkiem na Blue Lagoon, Comino i Gozo. Zobaczyli malownicze Popeye Village i Blue Grotto. Poznawaly miejsca związane z historią i kulturą Malty.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki -święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klasy 1b poznali historię małej Vashti , stworzyli wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody Dnia Kropki były wspaniałym czasem do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów.

• Wycieczka do Zawoi

• W dniach 13-15 września uczniowie klas ósmych uczestniczyli w wyjeździe do Zawoi – najdłuższej wsi w Polsce. Zawoja to również doskonałe miejsce do rozpoczęcia wędrówki na najwyższy szczyt Beskidów – Babiej Góry (1725 m npm). Naszym celem było wejście na szczyt czerwonym szlakiem z Krowiarek. Po mozolny wspinaniu się na Sokolicę, Kępę, Gówniaka dotarliśmy wreszcie na Diablaka. Wszystkie te szczyty wchodzą w skład Masywu Babiej Góry.

Jak się okazało wejście na szczyt nie było najtrudniejszym wyczynem. To bardzo strome zejście czerwonym, a potem zielonym szlakiem okazało się prawdziwym wyzwaniem. Ale udało się! Babia Góra została zdobyta.

Renata Gurba

• Rajd rowerowy

• W sobotę 11 września rowerowe kółko turystyczne zainaugurowało tegoroczną działalność. Dzisiejsza trasa liczyła 21 km. Naszym celem był Ogród Botaniczny w Mokrem oraz drewniany kościółek pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła w Paniowach. W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i 8a.

Renata Gurba

• 1 września po długich wakacjach spotkaliśmy się w szkole!
            Uczniowie klas starszych przywitali się w swoich klasach, z kolei młodsze dzieci na sali gimnastycznej, gdzie przywitały pierwszoklasistów. Tego dnia odbyło się również pasowanie na ucznia.

WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY WIELE SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM !