• Kalendarze Adwentowe

• Nauczanie zdalne to nie tylko lekcje przy komputerze. Pomysłów nauczycielom nie brakuje by zajęcia były ciekawe i urozmaicone. Na katechezie jednym z zadań było zrobienie swojego Adwentowego kalendarza z postanowieniami. Ogromne brawa dla wszystkich, którzy podjęli się tego wezwania a takze włożyli wiele trudu i pracy w tak piekne dzieła.

• Mikołowska Kolęda

W zeszłym roku po raz pierwszy  mieszkańcy Mikołowa nagrali  "Mikołowską Kolędę".

Po zmiksowaniu wszystkich występów powstał wyjątkowy utwór "Przybieżeli do Betlejem", którego posłuchać można tutaj: www.youtube.com/watch?v=3xT-TbAi7-E

Na ubiegłoroczne nagranie zapraszaliśmy do MDK, gdzie powstało profesjonalne studio. W tym roku ze względu na pandemię nie możemy tego zrobić. Ale i tak chcemy nagrać z ten utwór, stąd propozycja zdalnego kolędowania. Prosimy Państwa o włączenie się w ten śpiew oraz zachęcenie uczniów i rodziców!

Aby nagrać kolędę należy wejść na stronę https://youtu.be/be8J9X4QaZ0, gdzie zamieszczony jest film, a w nim podkład i słowa. Samego nagrania dokonać można kamerą w laptopie lub smartfonie, aparatem lub innym urządzeniem rejestrującym w warunkach domowych obraz i dźwięk (koniecznie w orientacji poziomej). Bardzo ważne jest założenie słuchawek - podczas nagrania mikrofon nie może rejestrować dźwięku podkładu muzycznego - wykonawcy powinni słyszeć go jedynie w słuchawkach. Nagrania dokonujemy samodzielnie - nie będziemy przyjmować nagrań realizowanych naraz przez kilka osób. Dzięki profesjonalnemu montażowi tak jak przed rokiem i tak będziecie śpiewać wszyscy razem. Filmów nie trzeba przycinać ani edytować

Nagranie można przesłać na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu do 3 grudnia (np. korzystając z form przesyłu plików takich jak np. wetransfer czy dysk Google). W treści maila osoby dorosłe zamieszczają swoje imię i nazwisko oraz informację, że wyrażają zgodę na wykorzystanie przez MDK w Mikołowie swojego nagrania w realizacji projektu "MIKOŁOWSKA KOLĘDA" oraz prezentacji go w mediach i Internecie. Jeśli nagrywającym jest osoba niepełnoletnia zgoda musi być przesłana jako skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego (wg wzoru dostępnego na naszej stronie www.mdkmikolow.eu). Jeśli w napisach końcowych przy nazwisku ma pojawić się nazwa reprezentowanej placówki prosimy o jej wskazanie.

Przypominam także o drugim projekcie - organizowanych przez nas eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. On także odbywa się w formie on-line - wystarczy przesłać nagranie występu. Po szczegóły dotyczące Festiwalu zapraszam na www.mfkip.pl

Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu! Niech zwłaszcza w tym niełatwym czasie niesie on nadzieję i znów połączy cały Mikołów!

Organizator:

Jarosław Ciszek
            MDK w Mikołowie

• Rocznica śmierci Konstantego Wolnego

• 9 listopada przypdła 80 rocznica śmierci Konstantego Wolnego, który urodził się 5  kwietnia 1877 roku w Bujakowie, a zmarł 9 listopada 1940 roku we Lwowie.  Z tej okazji  w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Mikołaja w Bujakowie o godzinie 15.00 odbyła się msza święta, po której poczty sztandarowe, również z naszej szkoły, oraz przedstawiciele miasta Mikołów oraz rady sołeckiej Bujaków, udali się pod pomnik Konstantego Wolnego. Na Mszy św. była obecna nasza pani Dyrektor oraz uczniowie klas starszych.