Samorząd uczniowski zaprosił was do przedświątecznej zabawy. Zadaniem było ułożenie świątecznego wyrazu. Dotarły do nas prace Oli Kopel z kl.6b oraz Filipa Polniaka z kl 1
Po powrocie do szkoły czekają na nich nagrody za kreatywnośc:)
Drodzy Uczniowie zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskim konkursie:
"Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury"
Więcej informacji o konkursie znajdziecie w zakładce
UCZNIOWIE- ogólnopolski konkurs
Jak co roku, w naszej szkole obchodzimy Święto Szkoły.
Pandemia i ograniczenia, nie pozwalają nam obchodzić tego dnia w szkole, dlatego uczniowie i nauczyciele przygotowali ten niezwykły dzień zdalnie.
Zapraszamy do świętowania!
Film:
https://www.youtube.com/watch?v=Biiy5f4Pekc
Kalendarz Adwentowy przygotowany przez klasę 2
https://view.genial.ly/5fc2c91fadec290d045045e6/social-vertical-post-blog-kalendarz-adwentowy-maly
Quiz o szkole
https://quizizz.com/join?gc=12186564
Escape room
https://view.genial.ly/5fc3c68fadec290d04505a59/interactive-content-christmas-time
W załączniku regulamin konkursu
Regulamin-konkursu-na-logo-Mlodziezowej-Rady-Miejskiej-Mikolowa.doc
Nauczanie zdalne to nie tylko lekcje przy komputerze. Pomysłów nauczycielom nie brakuje by zajęcia były ciekawe i urozmaicone. Na katechezie jednym z zadań było zrobienie swojego Adwentowego kalendarza z postanowieniami. Ogromne brawa dla wszystkich, którzy podjęli się tego wezwania a takze włożyli wiele trudu i pracy w tak piekne dzieła.
W zeszłym roku po raz pierwszy mieszkańcy Mikołowa nagrali "Mikołowską Kolędę".
Po zmiksowaniu wszystkich występów powstał wyjątkowy utwór "Przybieżeli do Betlejem", którego posłuchać można tutaj: www.youtube.com/watch?v=3xT-TbAi7-E
Na ubiegłoroczne nagranie zapraszaliśmy do MDK, gdzie powstało profesjonalne studio. W tym roku ze względu na pandemię nie możemy tego zrobić. Ale i tak chcemy nagrać z ten utwór, stąd propozycja zdalnego kolędowania. Prosimy Państwa o włączenie się w ten śpiew oraz zachęcenie uczniów i rodziców!
Aby nagrać kolędę należy wejść na stronę https://youtu.be/be8J9X4QaZ0, gdzie zamieszczony jest film, a w nim podkład i słowa. Samego nagrania dokonać można kamerą w laptopie lub smartfonie, aparatem lub innym urządzeniem rejestrującym w warunkach domowych obraz i dźwięk (koniecznie w orientacji poziomej). Bardzo ważne jest założenie słuchawek - podczas nagrania mikrofon nie może rejestrować dźwięku podkładu muzycznego - wykonawcy powinni słyszeć go jedynie w słuchawkach. Nagrania dokonujemy samodzielnie - nie będziemy przyjmować nagrań realizowanych naraz przez kilka osób. Dzięki profesjonalnemu montażowi tak jak przed rokiem i tak będziecie śpiewać wszyscy razem. Filmów nie trzeba przycinać ani edytować
Nagranie można przesłać na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu do 3 grudnia (np. korzystając z form przesyłu plików takich jak np. wetransfer czy dysk Google). W treści maila osoby dorosłe zamieszczają swoje imię i nazwisko oraz informację, że wyrażają zgodę na wykorzystanie przez MDK w Mikołowie swojego nagrania w realizacji projektu "MIKOŁOWSKA KOLĘDA" oraz prezentacji go w mediach i Internecie. Jeśli nagrywającym jest osoba niepełnoletnia zgoda musi być przesłana jako skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego (wg wzoru dostępnego na naszej stronie www.mdkmikolow.eu). Jeśli w napisach końcowych przy nazwisku ma pojawić się nazwa reprezentowanej placówki prosimy o jej wskazanie.
Przypominam także o drugim projekcie - organizowanych przez nas eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. On także odbywa się w formie on-line - wystarczy przesłać nagranie występu. Po szczegóły dotyczące Festiwalu zapraszam na www.mfkip.pl
Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu! Niech zwłaszcza w tym niełatwym czasie niesie on nadzieję i znów połączy cały Mikołów!
Organizator:
Jarosław Ciszek
MDK w Mikołowie
9 listopada przypdła 80 rocznica śmierci Konstantego Wolnego, który urodził się 5 kwietnia 1877 roku w Bujakowie, a zmarł 9 listopada 1940 roku we Lwowie. Z tej okazji w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Mikołaja w Bujakowie o godzinie 15.00 odbyła się msza święta, po której poczty sztandarowe, również z naszej szkoły, oraz przedstawiciele miasta Mikołów oraz rady sołeckiej Bujaków, udali się pod pomnik Konstantego Wolnego. Na Mszy św. była obecna nasza pani Dyrektor oraz uczniowie klas starszych.
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły nie tylko mieli zajęcia i prace techniczne związane z dynią, ale także degustowali ciasto z dyni i dyniowe placuszki.
Na lekcjach informatyki w klasie pierwszej rozpoczęto cykl lekcji z nauki kodowania. Na zajęciach
wykorzystano niewielkie robociki – ozoboty, które ułatwiają naukę.
Uczniowie naszej szkoły już nie jeden raz dali dowód bezinteresownej pomocy i ofiarności. W tym roku poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi chcemy wspomóc Bujakowską Leśniczowkę w dokarmianie zwierząt. Widać, że nasza szkoła uczy, wychowuje i do pomagania innym młodzież i dzieci przygotowuje.
15 października 2020r. Chłopaki z Bujakowa czyli: Paweł Morys, Piotr Nowak, Tomasz Rożek oraz Kacper Kalabis zmierzyli się z dystansem w godzinnym wirtualnym 4 e-biegu Erasmusa.
Nasi zawodnicy rywalizowali wirtualnie na szkolnej bieżni za pomocą aplikacji Endomondo z 300 drużynami ze szkół w całej Polsce. Trwa podliczanie wyników, a nasi sportowcy przebiegli łącznie dystans 12 km 800m.
Drużynę przygotowali nauczyciele WF: Elżbieta Lewicka i Tristan Malczyk. Nad sprawami organizacyjnym czuwała pani Sandra Porwit, a medale po biegu wręczała pani dyrektor Agnieszka Krzysztofik.
Chłopcom dzielnie kibicowała cała klasa 7 i 8 na czele z zespołem tanecznym Blue Girls.
Przedstawiamy fotorelację z wydarzenia i do zobaczenia na kolejnej sportowej imprezie!
Rada Miejska Mikołowa podjęła w dniu 22 września br. Uchwałę nr XXX/281/2020 Rady Miejskiej Mikołowa w sprawie szczegółowych warunków przyznawania nagród dla uzdolnionych dzieci i młodzieży - http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2020/6956/akt.pdf. Uchwała weszła w życie , a wnioski na jej podstawie będzie można składać już w lipcu 2021 roku.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z jej treścią.
Jest to nowy akt prawny, zastępujący poprzednie zasady przyznawania nagród uzdolnionym uczniom mikołowskich szkół.
W maju 2021r. Wydział Oświaty przygotuje dla szkół odpowiednie formularze, za pomocą których będzie można rozdać wszystkim uczniom kwalifikującym się do przyznania nagrody zaświadczenia o uzyskanej średniej.
Dodatkowo prześlemy podstawowe formularze ułatwiające złożenie wniosku.
Aktualne informacje dotyczące nagród i stypendiów za wyniki w nauce można śledzić w Internecie na stronie http://bip.mikolow.eu/?c=951.
Nasi najmłodsi uczniowie dzielnie radzą sobie z najnowszymi technologiami. Na lekcjach poznają tajniki posługiwania się programem graficznym TUX PAINT. Oto ich dzieła.
13 października odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. Nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej ALMA MATER. Od dziś są pełnoprawnymi członkami Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie.
Szanowni Państwo,
1 września br. rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Spis obejmuje gospodarstwa rolne:
- osób fizycznych
- osób prawnych
- jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej
prowadzące działalność rolniczą, według stanu na dzień 1 czerwca br.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej:
2 października w naszej szkole odbyła się uroczystość otwarcia pracowni przyrodniczej, dofiansowanej w ramach projektu „Zielona Pracownia”.
Oficjalnego otwarcia dokonał pan Adam Lewandowski, Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Katowicach, burmistrz Mikołowa, pan Stanisław Piechula oraz pani Agnieszka Krzysztofik, dyrektorka naszej szkoły.
Tego dnia zaproszeni goście wzięli udział w lekcji otwartej dla uczniów klas 2-3, której tematem był las. Zarówno dzieci jak i nasi goście samodzielnie wykonali „lasy w słoiku”.
Cała szkoła świętowała ten dzień uczestnictwem w przedstawieniu ekologicznym a następnie w warsztatach przyrodniczych.
Otwarcie pracowni było podsumowaniem toczącego się w naszej szkole Tygodnia Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Dziękujemy wszystkim klasom i wychowawcom klas za piękne dekoracje na korytarzach szkolnych, zaangażowanie w warsztaty a uczniom występującym w przedstawieniu za dodatkowy trud.
W tym roku nasza szkoła została finalistą konkursu “Zielona Pracownia”, którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli pozyskaliśmy dofinansowanie na prowadzenie programu „Eko? Logiczne!”. W ramach programu powstało Szkolne Laboratorium Bioróżnorodności czyli pracownia przyrodnicza. Na ten cel otrzymaliśmy z Funduszu prawie 30.000 zł. Zakupione zostały między innymi sprzęty multimedialne, edukacyjne czy laboratoryjne, a także zupełnie nowe meble. Nowoczesne wyposażenie na miarę XXI wieku pozwoli na rozwijanie zainteresowań i umiejętności związanych z poznawaniem środowiska naturalnego, jego badaniem i ochroną.
Szkoła będzie również w tym roku prowadzić program edukacyjny oparty na wykorzystaniu zasobów pracowni.
Cele szczegółowe programu:
• dostrzeganie i wartościowanie zmian zachodzących w środowisku,
• podejmowanie działań na rzecz poprawy stanu środowiska, propagowanie ich, zachęcanie innych do współpracy
W sumie dzięki dotacji w województwie śląskim powstanie w tym roku 58 takich Zielonych Pracowni. Łączna suma dofinansowania na ich budowę to ponad 1,7 mln zł.
Drodzy Uczniowie !
W zakładce "UCZNIOWIE" znajdziecie informację dotyczącą konkursów przedmiotowych.
Powered by aSc EduPage