• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

          • Drodzy Rodzice!

            Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie na rok szkolny 2021/2022

            Obowiązek szkolny dziecka rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

             

            Terminy składania dokumentów: 15 lutego 2021 r. – 02 marca 2021 r.

             

            Na rok szkolny 2021/2022 przyjmowane będą dzieci z rocznika:

            2014 - Dzieci z obwodu szkoły – zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie.

            2013 - Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym, zgodnie z obwodem Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie.

            2015 - Dzieci sześcioletnie na wniosek rodziców wraz z dokumentem potwierdzającym roczne przygotowanie przedszkolne.

             

            Zapisy dzieci z obwodu szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie na rok szkolny 2021/2022

             

            Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie , w obwodzie której mieszka, należy w terminie od 15 lutego do 02 marca 2021 r.:

            • wypełnić formularze poniżej
            • złożyć  w szkole w sekretariacie – ul. Szkolna 1, 43-196 Mikołów,
            • przesłać pocztą tradycyjną na adres szkoły - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 im. Józefa Janika ,ul. Szkolna 1, 43-196 Mikołów,
            • lub przesłać skan formularzy zgłoszenia na maila szkoły – sekretariat@sp12.mikolow.eu

             

            dokumenty do pobrania:

            1. zgłoszenie dziecka w obwodzie szkoły
            2. ankieta personalna

             

            DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZYJMUJE SIĘ W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI DZIECI ZAMIESZKAŁE W OBWODZIE SZKOŁY.

            DZIECKO NIE MUSI SPEŁNIAĆ ŻADNYCH KRYTERIÓW, DO SZKOŁY OBWODOWEJ BĘDZIE PRZYJĘTE Z URZĘDU.

             

            Obwód Szkoły Podstawowej nr 12 im. Józefa Janika w Mikołowie:

             

            Ulice Mikołowa stanowiące granice obwodu szkoły:

            ul. Akacjowa - cała

            ul. Cedrowa - cała

            ul. Chudowska - cała

            ul. Cyprysów - cała

            ul. Dworcowa - cała

            ul. Dworska - cała

            ul. ks. Franciszka Górka - cała

            ul. Hutnicza - cała

            ul. Kalinowa - cała

            ul. Wojciecha Korfantego - cała

            ul. Marzankowice - cała

            os. Michalskie Doły - cała

            ul. Myśliwska - cała

            ul. Nomiarki - cała

            ul. Olchowa - cała

            ul. Radosna - cała

            ul. Sosnowa - cała

            ul. Sośnia Góra - cała

            ul. Spółdzielcza - cała

            ul. Ludwika Spyry - cała

            ul. Starych Młynów - cała

            ul. Szkolna - cała

            ul. Konstantego Wolnego - cała

            ul. Zbożowa - cała

             

             

             

            REKRUTACJA DLA DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY:

             

            Informujemy, że rekrutacja dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły rozpocznie się zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Mikołowa nr 816/33/21

             

            REKRUTACJA DLA DZIECI ZAMIESZKAŁYCH POZA OBWODEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 12 ODBĘDZIE SIĘ OD 08.03 DO 15.03.2021 R

             

            Aby zapisać dziecko do Szkoły Podstawowej nr 12 w Mikołowie , mieszkające poza obwodem szkoły , należy w terminie od 08 marca do 15 marca 2021 r.:

            • wypełnić formularze poniżej
            • złożyć dokumenty w sekretariacie szkoły – ul. Szkolna 1, 43-196 Mikołów,
            • lub przesłać pocztą tradycyjną na adres szkoły - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 im. Józefa Janika ,ul. Szkolna 1, 43-196 Mikołów,
            • lub przesłać skan formularzy zgłoszenia na maila szkoły – sekretariat@sp12.mikolow.eu

             

            dokumenty do pobrania:

            1. zgłoszenie dziecka spoza obwodu szkoły
            2. ankieta personalna
            3. zarządzenie Burmistrza Mikołowa

             Zgloszenie_dziecka_w_obwodzie_SP_12(3).doc

            Zgloszenie_dziecka_spoza_obwodu_SP_12.doc

            ankieta_personalna(1).docZgloszenie_dziecka_w_obwodzie_SP_12(2).doc

            informacja_-_rekrutacja.doc​​​​​​​

            zarzadzenie_Burmistrza_-_rekrutacja_.jpg

            zarzadzenie_Burmistrza_-_rekrutacja.pdf


          • Program CYBER-MIL z klasą.

          • Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

            To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

            Mowa o „Programie CYBER.MIL z klasą”.  Polegać on będzie na utworzeniu klas o profilu „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne”.  Program zakłada kształcenie uczniów w zakresie informatyki z uwzględnieniem zagadnień dotyczących cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze bezpieczeństwa państwa.

            Oferta dla najlepszych

            Ministerstwo Obrony Narodowej postawiło bardzo wysokie kryteria. Aby zakwalifikować się  do Projektu szkoła musiała spełnić szereg kryteriów formalnych, m.in. prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa wpisaną w statut szkoły, posiadać klasy realizujące program z matematyki i informatyki lub matematyki i fizyki na poziomie rozszerzonym, uzyskać właściwą średnią wyników egzaminu maturalnego z matematyki w ciągu ostatnich trzech lat, zgodę organu prowadzącego na współfinansowanie programu.

            Wymagania były wyśrubowane, ale dzięki temu w programie uczestniczą najlepsi z najlepszych.  Dla szkół to duże wyzwanie, ale również szansa na zaistnienie na wymagającym rynku edukacji i możliwość pozyskania najzdolniejszych uczniów. Dla uczniów to z pewnością bardzo wysoka poprzeczka, ale też konkretne umiejętności i niezwykle cenna wiedza w przyszłości.Wreszcie: kto nie chciałby być wśród najlepszych? Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowano 16 szkół z całej Polski.

            Trzy lata specjalistycznej edukacji

            „CYBER.MIL z klasą” prowadzony będzie przez 3 pierwsze lata nauki w danym typie szkoły   (licea i technika). W każdej klasie będzie ograniczona liczba uczniów – nie mniej niż 10 i nie więcej niż 15. Program nauczania obejmie takie obszary tematyczne jak: podstawy kryptografii, historia kryptografii, podstawy algorytmiki, podstawy cyberbezpieczeństwa, zarządzanie bezpieczeństwem danych i informacji. Nauka w takiej klasie umożliwi uczniom zdobycie wiedzy i kompetencji z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz kryptograficznych aspektów ochrony danych.

            W ramach kształcenia przewidziano zajęcia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem nowoczesnych systemów operacyjnych i pakietów obliczeń symbolicznych. Planowane są także zajęcia zdalne w formie e-lerningu, wizyty studyjne w jednostkach MON, instytutach naukowych oraz firmach z branży cyberbezpieczeństwa.

            Za koordynację i przebieg programu odpowiada Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” – doświadczone już w prowadzeniu tego typu projektów edukacyjnych.    Nadzór merytoryczny sprawować będzie Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni  oraz Wojskowa Akademia Techniczna.



            Pokaźne wsparcie z budżetu

            Ministerstwo Obrony Narodowej udzieli szkołom wsparcia finansowego na realizację zadania. Środki te będą mogły wykorzystać m.in. na zakup sprzętu komputerowego, drukarek, tablic interaktywnych, projektorów multimedialnych, licencji i oprogramowania, dostarczania usług internetowych. Oznacza to, że szkoły będą dobrze wyposażone, a z potrzebnych materiałów dydaktycznych uczeń będzie mógł korzystać na miejscu, bez potrzeby główkowania, jak i gdzie wykonać zadanie domowe czy prezentację.

            Drzwi do kariery

            Celem programu jest wykształcenie potencjalnych kandydatów na żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych RP, w tym szczególnie do tworzonych Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. To oznacza, że dla większości absolwentów udział w programie będzie wstępem do prestiżowych stanowisk    w jednostkach podległych MON. Z pewnością wśród tegorocznych ósmoklasistów jest dużo takich, którzy interesują się mundurem, a jednocześnie ich pasją jest informatyka. To oferta dla was idealna! A co, gdy nie masz sprecyzowanych planów albo boisz się, że nawet jeśli myślisz o wojsku za kilka lat możesz zmienić zdanie? Nie martw się, to tylko propozycja. Potraktuj ją jako kolejne drzwi, które otwierają się przed tobą. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni to wyzwanie  już nie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie wyłącznie rosnąć. Dzisiaj walka z zagrożeniem w cyberprzestrzeni nie jest  już wyzwanie przyszłości, a teraźniejszości i zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie w armii będzie rosnąć. Również na rynku cywilnym potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie: przecież trudno wyobrazić sobie przedsiębiorstwo, które działa w oparciu o system informatyczny i nie chce chronić wysiłku swoich pracowników czy danych klientów. Zatem nic, czego się nauczysz, się nie zmarnuje.

            Lista szkół zakwalifikowanych do programu oraz szczegółowe informacje o projekcie znajdziesz tutaj: https://www.wojsko-polskie.pl/cyber-mil-z-klasa/ Sprawdź, która z nich jest najbliżej Ciebie. O zasadach rekrutacji, formalnościach, jakie musisz spełnić, aby zostać uczniem CYBER.MIL z klasą, dowiesz się z komunikatów na stronie internetowej wybranej przez siebie szkoły  lub telefonicznie.

          • Radosny powrót do szkoły klas I-III

          •  

            Mimo,że śnieg pojawił się tylko na moment, udało nam się wykorzystać tą chwilę i pozjeżdżać na sankach, a także  ulepić bałwany.

            Radości, kolizji i zachwytów nie dało się zliczyć. Rumianych policzków od mrozu też:)

          • Karmniki w 3b

          • Jeszcze przed zdalnym nauczaniem, klasa 3b, miała okazję zrobić własne karmniki. W pocie czoła zbijała domki dla ptaków, mimo, że czasem bolały już ręce.  Siedem karmnikow rozdano w odpowiedzialne ręce,  dzięki czemu ptaki w Bujakowie nie będą tej zimy glodować!

          • Dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

          •  

             

            Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci
            w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

            Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

            Aby móc ubiegać się o pomoc:

            • łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
            • rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.

            Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.

            Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

            Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

            Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.

            Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.arimr.gov.pl.

            Podstawa prawna: § 13ze rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

             

          • Zabawa świąteczna

          • Samorząd uczniowski zaprosił was do przedświątecznej zabawy. Zadaniem było ułożenie świątecznego wyrazu. Dotarły do nas prace Oli Kopel z kl.6b oraz Filipa Polniaka z kl 1 

            Po powrocie do szkoły czekają na nich nagrody za kreatywnośc:) 

          • Ogólnopolski konkurs dla uczniów

          •  

            Drodzy Uczniowie zapraszamy Was do udziału w ogólnopolskim konkursie:

            "Ignacy Jan Paderewski - pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury"

             

            Więcej informacji o konkursie znajdziecie w zakładce

             

            UCZNIOWIE- ogólnopolski konkurs

          • Kalendarze Adwentowe

          • Nauczanie zdalne to nie tylko lekcje przy komputerze. Pomysłów nauczycielom nie brakuje by zajęcia były ciekawe i urozmaicone. Na katechezie jednym z zadań było zrobienie swojego Adwentowego kalendarza z postanowieniami. Ogromne brawa dla wszystkich, którzy podjęli się tego wezwania a takze włożyli wiele trudu i pracy w tak piekne dzieła.

          • Mikołowska Kolęda

          •  

            W zeszłym roku po raz pierwszy  mieszkańcy Mikołowa nagrali  "Mikołowską Kolędę".

            Po zmiksowaniu wszystkich występów powstał wyjątkowy utwór "Przybieżeli do Betlejem", którego posłuchać można tutaj: www.youtube.com/watch?v=3xT-TbAi7-E

            Na ubiegłoroczne nagranie zapraszaliśmy do MDK, gdzie powstało profesjonalne studio. W tym roku ze względu na pandemię nie możemy tego zrobić. Ale i tak chcemy nagrać z ten utwór, stąd propozycja zdalnego kolędowania. Prosimy Państwa o włączenie się w ten śpiew oraz zachęcenie uczniów i rodziców!

            Aby nagrać kolędę należy wejść na stronę https://youtu.be/be8J9X4QaZ0, gdzie zamieszczony jest film, a w nim podkład i słowa. Samego nagrania dokonać można kamerą w laptopie lub smartfonie, aparatem lub innym urządzeniem rejestrującym w warunkach domowych obraz i dźwięk (koniecznie w orientacji poziomej). Bardzo ważne jest założenie słuchawek - podczas nagrania mikrofon nie może rejestrować dźwięku podkładu muzycznego - wykonawcy powinni słyszeć go jedynie w słuchawkach. Nagrania dokonujemy samodzielnie - nie będziemy przyjmować nagrań realizowanych naraz przez kilka osób. Dzięki profesjonalnemu montażowi tak jak przed rokiem i tak będziecie śpiewać wszyscy razem. Filmów nie trzeba przycinać ani edytować

            Nagranie można przesłać na adres jaroslaw.ciszek@mdkmikolow.eu do 3 grudnia (np. korzystając z form przesyłu plików takich jak np. wetransfer czy dysk Google). W treści maila osoby dorosłe zamieszczają swoje imię i nazwisko oraz informację, że wyrażają zgodę na wykorzystanie przez MDK w Mikołowie swojego nagrania w realizacji projektu "MIKOŁOWSKA KOLĘDA" oraz prezentacji go w mediach i Internecie. Jeśli nagrywającym jest osoba niepełnoletnia zgoda musi być przesłana jako skan lub zdjęcie dokumentu podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego (wg wzoru dostępnego na naszej stronie www.mdkmikolow.eu). Jeśli w napisach końcowych przy nazwisku ma pojawić się nazwa reprezentowanej placówki prosimy o jej wskazanie.

            Przypominam także o drugim projekcie - organizowanych przez nas eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. On także odbywa się w formie on-line - wystarczy przesłać nagranie występu. Po szczegóły dotyczące Festiwalu zapraszam na www.mfkip.pl

            Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewu! Niech zwłaszcza w tym niełatwym czasie niesie on nadzieję i znów połączy cały Mikołów!

            Organizator:

            Jarosław Ciszek
            MDK w Mikołowie

             

          • Rocznica śmierci Konstantego Wolnego

          • 9 listopada przypdła 80 rocznica śmierci Konstantego Wolnego, który urodził się 5  kwietnia 1877 roku w Bujakowie, a zmarł 9 listopada 1940 roku we Lwowie.  Z tej okazji  w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Mikołaja w Bujakowie o godzinie 15.00 odbyła się msza święta, po której poczty sztandarowe, również z naszej szkoły, oraz przedstawiciele miasta Mikołów oraz rady sołeckiej Bujaków, udali się pod pomnik Konstantego Wolnego. Na Mszy św. była obecna nasza pani Dyrektor oraz uczniowie klas starszych.

          • Ozoboty w klasie 1

          • Na lekcjach informatyki w klasie pierwszej rozpoczęto cykl lekcji z nauki kodowania. Na zajęciach
            wykorzystano niewielkie robociki – ozoboty, które ułatwiają naukę.

          • Zbiórka kasztanów i żołędzi

          • Uczniowie naszej szkoły już nie jeden raz dali dowód bezinteresownej pomocy i ofiarności. W tym roku poprzez zbiórkę kasztanów i żołędzi chcemy wspomóc Bujakowską Leśniczowkę w dokarmianie zwierząt. Widać, że nasza szkoła uczy, wychowuje i do pomagania innym młodzież i dzieci przygotowuje.

          • Bieg Erasmusa

          • 15 października 2020r. Chłopaki z Bujakowa czyli: Paweł Morys, Piotr Nowak, Tomasz Rożek oraz Kacper Kalabis zmierzyli się z dystansem w godzinnym wirtualnym 4 e-biegu Erasmusa.

            Nasi zawodnicy rywalizowali wirtualnie na szkolnej bieżni za pomocą aplikacji Endomondo z 300 drużynami ze szkół w całej Polsce. Trwa podliczanie wyników, a nasi sportowcy przebiegli łącznie dystans 12 km 800m.

            Drużynę przygotowali nauczyciele WF: Elżbieta Lewicka i Tristan Malczyk. Nad sprawami organizacyjnym czuwała pani Sandra Porwit, a medale po biegu wręczała pani dyrektor Agnieszka Krzysztofik.

            Chłopcom dzielnie kibicowała cała klasa 7 i 8 na czele z zespołem tanecznym Blue Girls.

            Przedstawiamy fotorelację z wydarzenia i do zobaczenia na kolejnej sportowej imprezie!