Aktualności

        • Zdjęcie do artykułu
          • "Sportowe wyzwania"

          • W roku szkolnym 2025/26 uczniowie klasy VI uczestniczyli w programie „Sportowe wyzwania” realizowanym w ramach działań edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci. Celem programu było promowanie aktywności fizycznej, kształtowanie zdrowych nawyków, rozwijanie umiejętności współpracy oraz budowanie świadomości znaczenia ruchu dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Bieg po zdrowie

          • W roku szkolnym 2025/26 w klasie IV został zrealizowany program edukacji antytytoniowej „Bieg po zdrowie”. Program miał na celu zwiększenie wiedzy uczniów na temat zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw prozdrowotnych oraz uświadomienie zagrożeń wynikających z palenia tytoniu i używania innych wyrobów nikotynowych.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Trzymaj Formę!

          • W roku szkolnym 2025/26 w szkole realizowano program „Trzymaj Formę!”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. W ramach programu odbywały się różne wydarzenia m.in. rajd górski, Dzień Sportu, zajęcia klas młodszych dla klas starszych.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Projekt Canva na cały rok szkolny

          • Zespół aktywnie uczestniczył w całorocznym projekcie Canva dla Edukacji – II edycja, którego celem było rozwijanie kompetencji graficznych i cyfrowych uczniów. W ramach projektu:

            • prowadzono szkolenia i konsultacje dotyczące tworzenia materiałów graficznych,

            • wspierano uczniów w przygotowywaniu plakatów, prezentacji, infografik i materiałów promocyjnych szkoły,

            • koordynowano działania związane z udziałem szkoły w ogólnopolskich inicjatywach projektowych,

            • promowano wykorzystanie Canvy w codziennej pracy dydaktycznej.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Wyjątkowy gość w naszej szkole

          • Klasa 1 miała dziś wyjątkowego gościa! Odwiedziła nas Magdalena Drażyk, reprezentantka Polski w piłce ręcznej. Opowiedziała dzieciom o swojej sportowej karierze, drodze do sukcesów oraz codziennych treningach. Nie zabrakło również aktywności ruchowych – uczniowie z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach przygotowanych przez naszą gościnię. To było pełne inspiracji i sportowych emocji spotkanie. Dziękujemy za wizytę!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Tydzień Bezpieczeństwa

          • Za nami Tydzień Bezpieczeństwa w naszej szkole!

            Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w szkole, na drodze, podczas wakacji, w domu oraz w Internecie. Był to czas zdobywania ważnej wiedzy i praktycznych umiejętności, które pomagają dbać o bezpieczeństwo każdego dnia.

            Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Poranek klasy 1b

          • Klasa 1 b spędziła przemiły poranek u swojego klasowego kolegi Adasia.

            Serdecznie dziękujemy Państwu Skowronek za ciepłe przyjęcie i możliwość odwiedzenia kurek. Dzieci były zachwycone, a dodatkowa okazja do wspólnej zabawy sprawiła im wiele radości. Dziękujemy za wspaniały czas!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Wycieczka rowerowa

          • W minioną środę uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę rowerową połączoną z zajęciami terenowymi. Podczas wyprawy rozpoznawali różne gatunki roślin i drzew oraz spacerowali malowniczym wąwozem. Nie zabrakło także czasu na zabawę na placu zabaw. Wszyscy miło spędzili czas, łącząc naukę z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrz.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Wycieczka klas 6 i 7

          • W piątek 12.06 klasa 6 i 7 wybrały się na wycieczkę w góry. Ich celem było dojście na szczyt Czantorii w Ustroniu oraz zasłużone lody na rynku w Wiśle.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Projekt "Uczeń w sieci"

          • W drugim semestrze na lekcjach informatyki, klasa trzecia zrealizowała projekt „Uniwersytetu Dzieci w Klasie” pt. „Uczeń w sieci”. Uczniowie w ramach projektu poruszyli następujące zagadnienia:

            • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu;
            • Wyszukiwanie informacji, nieprawdziwe informacje w Internecie,
            • Jak korzystać z materiałów znalezionych w sieci,
            • Co znaczy, że hasło jest silne,
            • Jak działa wirus komputerowy,
            • Czy Internet może mnie śledzić.

            W obecnych czasach edukacja i wiedza na temat świadomego korzystania z Internetu jest bardzo potrzebna. Pozwala ona na zachowanie balansu między światem cyfrowym a światem realnym. Może nas ochronić przed zagrożeniami, nauczyć krytycznego myślenia, ale również wpoić właściwe zasady kultury osobistej i uwrażliwić na uczucia innego człowieka.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Pieskowa Skała

          • Czerwiec to magiczny miesiąc, gdyż wszyscy czujemy powiew wakacji i chcemy być poza szkołą. Udało się to klasie 4.,która 3 czerwca pojechała do Pieskowej Skały. Zwiedziliśmy piękny zamek, poznaliśmy legendę wyjaśniająca jego nazwę oraz wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych. Na koniec czekał nas pyszny poczęstunek w Zajeździe na Podzamczu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Było wspaniale! Ale już za momencik... to będzie nasza wakacyjna codzienność.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Kwiecień i maj w ZSP 4

          • Kilka wspomnień z kwietnia i maja sporo się działo oprócz tego filmiku, zachęcamy do obejrzenia pozostałych, m.in z festynu i wycieczek.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Ojcowski Park Narodowy

          • Klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Pogoda dopisała, humory też i wszystko udało się znakomicie. Uczniowie podziwiali piękno przyrody, zwiedzili najciekawsze miejsca parku oraz aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i była doskonałą okazją do wspólnej zabawy oraz nauki.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Wycieczka klasy 8b

          • Klasa 8b wybrała się na wycieczkę nad morze. Na zakończenie ośmiu lat szkoły, po trudzie egzaminów, odpoczynek na plaży bardzo wszystkim się przydał. Morza szum i ptaków śpiew dał namiastkę zbliżających się wakacji.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Dzień Sportu z okazji Dnia Dziecka

          • Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się zrealizować wszystkie zaplanowane konkurencje sportowe!

            Tegoroczne zadania były oparte przede wszystkim na współpracy, wzajemnym wsparciu i dobrej komunikacji. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem podejmowały kolejne wyzwania, pokazując, że

            wspólne działanie daje nie tylko świetne wyniki, ale również mnóstwo radości.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Szkolny festyn

          • Podczas szkolnego festynu odbył się pełen emocji bieg Runmageddon!

            W rywalizacji wzięły udział czteroosobowe drużyny w dwóch kategoriach: dziecięcej oraz rodzinnej. Na uczestników czekały wymagające przeszkody, mnóstwo błota, śmiechu i świetnej zabawy!

            Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną energią, współpracą i sportowym duchem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz kibicom za fantastyczną atmosferę! A na podium stanęli: Triple, Fertobangarangusie oraz Taktyczne Kartofle w kategorii dziecięcej orazCentrum Capoeira Jaworzno, Leniwce i Twixsy w kategorii rodzinnej. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!