Aktualności

        • Zdjęcie do artykułu
          • Dzień sztuki

          • …wszystko, co widzimy, ukrywa coś innego….Zawsze chcemy zobaczyć to, co jest ukryte za tym, co widzimy…”.(R.Magrite)…

            …inspirowani Fridą Kahlo i René Magritte staliśMY się na chwilę podróżą między snem a wyobraźnią….

            …zdjęcia pełne kwiatów.., symboli…, ukrytych emocji i nieoczywistych połączeń — pozwoliły zobaczyć nas nie tylko oczami, ale i duszą….

            W tych małych obrazach chwil twarze zamieniły się w opowieści…, a zwykłe fotografie zaczęły oddychać sztuką…. Trochę jak u Fridy — serca pełne kolorów , trochę jak u Magritte’a — tajemniczo, zaskakująco i zawieszenie między rzeczywistością a wyobraźnią….

            Z życzeniami by te kolaże nie tylko się oglądało — ale się czuło…

            BadźMY Artystami w życiu…

        • Zdjęcie do artykułu
          • …pomiędzy słońcem i deszczem…

          • Szkolny Mam Talent i Dzień Sztuki był jak otwarte serce pełne kolorów, emocji i bliskości..,.

            Przy każdym stanowisku można było nie tylko tworzyć, ale naprawdę doświadczać sztuki — dotykać jej dłońmi, spojrzeniem, rozmową i wyobraźnią….

            Farby mieszały się z uśmiechami…a każda chwila stawała się małym dziełem sztuki tworzonym w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem ,

            naturą i kolorami…

            To był dzień, w którym sztuka nie wisiała na ścianach — ona oddychała między nami…,autentycznie żyła swoim artystycznym totalnym chaosem podlewanym deszczem…,suszonym słońcem..:

            ..a Szkolny „Mam Talent” to była nie tylko scena i brawa…to było miejsce, gdzie na chwilkę dziecięce marzenia przestały się bać….,gdzie młode serca mogły latać..

            Każdy występ był małym fragmentem duszy — zatańczonym, wyśpiewanym, namalowanym ruchem lub ciszą między dźwiękami... Bo talent to nie perfekcja…Talent to odwaga, by pokazać światu swoje światło….

            …dziękujemy jury-p.dyrektor Urbacz, p.Sander, p.Urantówce, p.Klęczek, p.Pieszak, p.Orłowskiemu-za bycie blisko dzieci najpiękniej jak można …,które jak zawsze jak były cudowne…

            Zwykłe -NieZWYKŁE chwile.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Jump City

          • W maju klasa 5b spędziła fantastyczny dzień w Jump City. Uczniowie świetnie bawili się na trampolinach i aktywnie spędzali czas w gronie koleżanek i kolegów. Wyjazd był okazją do integracji i wspólnej zabawy. Nie zabrakło także chwili odpoczynku przy wspólnym posiłku oraz radości podczas zabawy na zjeżdżalni.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Zawody czwórboju lekkoatletycznego

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach czwórboju lekkoatletycznego, reprezentując szkołę z dużym zaangażowaniem i sportowym duchem. Rywalizacja obejmowała konkurencje biegowe, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła 5. miejsce w powiecie. Gratulujemy!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Wojewódzki Konkurs BRD

          • Kolejny sukces naszych drużyn w finale wojewódzkim konkursu BRD!

            Starsza drużyna wywalczyła świetne 3 miejsce, a ich młodsi koledzy zakończyli rywalizację na 5 miejscu.

            To jednak nie wszystko — Milena otrzymała indywidualne wyróżnienie dla zawodniczki z największą wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie, wiedzę i sportową walkę. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

        • Zdjęcie do artykułu
          • XXXIV Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży

          • Dziewczęta ze szkolnego kółka tanecznego Blue Girls zdobyły wyróżnienie I stopnia w XXXIV Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Tychach (dzień taneczny). Gratulujemy naszym uczennicom pięknego występu na scenie Teatru Małego.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Powiatowy maraton logopedyczny

          • Lena i Paula z klasy 2b zajęły III miejsce w Powiatowym Maratonie Logopedycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Alfreda Szklarskiego w Orzeszu.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Dary dla schroniska

          • Dobre serca znów przemówiły głośniej niż słowa. …

            Dzięki przekazanym darom miski schroniskowych zwierząt (schronisko dla zwierząt w Tychach) napełniły się nie tylko karmą, ale też poczuciem, że ktoś o nich pamięta... Każdy gest to mały promień nadziei dla tych, którzy najbardziej potrzebują ciepła i troski…. Dziękujemy za przekazane dobro, które ma cztery łapy szczęścia…

            Dziękujemy że znów byliście z nami…to bezcenne.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Poranek twórczości Juliana Tuwima

          • Klasy 2a i 2b przygotowały poranek twórczości Juliana Tuwima, zapraszając uczniów klas 1a i 1b. W miłej i przyjaznej atmosferze, przy herbatce oraz ciasteczkach, dzieci recytowały wiersze i przypomniały sobie życiorys wybitnego poety. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze, pełnej uśmiechu i wspólnego odkrywania twórczości Juliana Tuwima.

        • Zdjęcie do artykułu
          • #FirstLegoLeagueExplore Polska

          • Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy wzięła udział w programie #FirstLegoLeagueExplore Polska, a dziś nadszedł czas, aby podsumować tę niezwykłą przygodę.

            Tematem przewodnim tegorocznej edycji była archeologia, dlatego uczniowie klasy pierwszej podczas swojej pracy odkrywali tajemnice przeszłości, tworzyli modele oraz szukali kreatywnych rozwiązań inspirowanych światem archeologii.

            Dziś uczestniczyli w uroczystej gali, podczas której mogli zaprezentować efekty swojej pracy, pomysły oraz zbudowane konstrukcje. Była to świetna okazja do nauki współpracy, kreatywnego myślenia i rozwijania zainteresowań związanych z technologią i robotyką.

            Każda drużyna została nagrodzona, a nasi młodzi konstruktorzy wrócili z wydarzenia z ogromną radością, nowymi doświadczeniami i motywacją do dalszego działania

            Serdecznie dziękujemy również #OtisPolska za sponsorowanie zestawów LEGO, dzięki którym nasi uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i uczestniczyć w programie.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Uczymy się pierwszej pomocy

          • Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Rady Rodziców nasza szkoła wzbogaciła się o nowe fantomy do nauki pierwszej pomocy!

            To bardzo ważna inwestycja w bezpieczeństwo i edukację naszych uczniów. Dzięki nowemu sprzętowi dzieci i młodzież będą mogły ćwiczyć praktyczne umiejętności ratowania życia, uczyć się prawidłowego wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja społeczność naszej szkoły uczciła jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Podczas uroczystego spotkania uczniowie przypomnieli znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz wartości, które są ważne również dziś – wolność, patriotyzm i odpowiedzialność za ojczyznę.

        • Zdjęcie do artykułu
          • Znowu najlepsi!

          • W konkursie BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) na szczeblu rejonowym drużyny z naszej szkoły nie miały sobie równych i zajęły I miejsca w swoich kategoriach!

            Szczególne brawa dla młodszej drużyny, która zdeklasowała rywali, wyprzedzając ich o ponad 30 punktów!

            Indywidualnie również pokazaliśmy klasę – tytuły najlepszych zawodników turnieju zdobyli:

            Jan Wojtyczka (grupa młodsza)

            Alicja Rożek (grupa starsza)

            Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników! Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za kolejny etap!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Gala Laureatów

          • 28.04 w Radlinie odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, gdzie nagrodę odbierała także nasza uczennica Milena, z klasy 8b. Gratulujemy sukcesu!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Edukatorium Juliusz w Rybniku

          • 29 kwietnia klasy 6 i 7 wybrały się do Edukatorium Juliusz w Rybniku. Nasi uczniowie zamienili się w detektywów podczas warsztatów „Na miejscu zbrodni”, a potem ruszyli na podbój interaktywnej wystawy.

            Czego się nauczyliśmy?

            Wiemy już, na czym polega fascynująca praca antropologa.

            Odkryliśmy tajemnice funkcjonowania ludzkiego organizmu.

            Zobaczyliśmy, jak przerażająco (i ciekawie!) wyglądały dawne instrumenty chirurgiczne.

            Po sporej dawce wiedzy przyszedł czas na zasłużony relaks i chwilę dla siebie na mieście. To był bardzo udany dzień!

        • Zdjęcie do artykułu
          • Bieg Erasmusa #Erasmus+ Sport Polska

          • W dniu 28 kwietnia 2026r. reprezentacja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Mikołowie wzięła udział w X edycji Biegu Erasmusa+.

            W tym roku bieg odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2026. Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły rywalizowali wirtualnie z uczniami szkół podstawowych w całej Polsce rejestrując swoje wyniki za pomocą aplikacji STRAVA.

            Czteroosobowe drużyny miały za zadanie łącznie przebiec jak najwięcej kilometrów przez jedną godzinę.

            Dziewczęta w składzie Paulina, Klaudia, Wiktoria i Laura (klasa 8a) uzyskały wynik 13 km 300m, a największy dystans pokonała Paulina – 3 km 590m.

            Chłopcy w składzie Dawid, Kacper, Szymon i Bartek (klasa 8ab) uzyskali wynik 14km 720m, a największy dystans pokonał Szymon - 3km 910m.

            Naszym uczniom należą głośne brawa - wykazali się nie tylko wspaniałą kondycją i wolą walki, ale również umiejętnością wykorzystania aplikacji sportowych do monitorowania i planowania aktywności fizycznej, na co duży nacisk kładzie nowa podstawa programowa z WF.