• Szkolny klub gier planszowych

• Warcaby, Chińczyk, Monopoly, Scrabble i wiele innych – to tylko kilka przykładów gier planszowych, które znają wszyscy, a które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.  Kojarzą się nam one głównie z dobrą zabawą na długie godziny. Lecz gry planszowe to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, lecz także okazja do rozwoju umiejętności.

Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Jest to zabawa, która łączy pokolenia! Wspólne granie rodziców z dziećmi to idealny sposób na spędzenie deszczowego popołudnia, a także zacieśniania więzów z bliskimi.

Planszówki uczą poprzez zabawę. Nie tylko bawią, ale w jednakowym stopniu rozwijają wyobraźnię oraz ucząprzewidywania, podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności za nie.

Podczas zabawy możemy nabywać nowe umiejętności, a także szlifować nasze zdolności. Korzyści z grania w gry planszowe odczują zarówno dzieci, jak i dorośli. Przede wszystkim gra silnie nas angażuje, dzięki czemu poprawia nasze zdolności koncentracyjne. Jest to niezwykle ważne w przypadku dzieci – cenna umiejętność dłuższego skupiania uwagi na jednej czynności lub przedmiocie korzystnie wpłynie na wyniki naszej pociechy w szkole. Co więcej, gry planszowe rozwijają nasze myślenie logiczne.

Gry planszowe uczą nas także zasad zdrowej rywalizacji, która nie jest pozbawiona szacunku do naszego oponenta. Dzięki nim możemy również nauczyć się, jak radzić sobie z przegraną. Ta płynąca z gier planszowych nauka może być pomocna nie tylko podczas wspólnej zabawy, lecz także w innych sytuacjach.

Gry planszowe, wcześniej zapomniane, teraz wracają w zupełnie nowej odsłonie. Zostawmy gdzieś daleko za sobą stereotypy o grach powiewających nudą, gdzie rzuca się kostką, liczy na to, że pole będzie premiowane, a pionek wygląda jak zwykły stożek. Pojawia się całkiem nowa era, w której planszówki przechodzą swoje wielkie odrodzenie i cieszą się nie małym powodzeniem. Wiele z nich można poznać na Kółku Gier Planszowych w naszej szkole

w każdą środę o 14.50.

Zapraszamy również rodziców i rodzeństwo!