• Lekcja kleksografii w klasie 4

• Dziś na języku polskim przenieśliśmy się do akademii Pana Kleksa na lekcję kleksografii. Nasze kleksy są fantastyczne. Na podstawie prac powstały interesujące historie.

• Święto Szkoły i Mikołajki

• 6 grudnia świętowaliśmy Mikołajki oraz jak co roku obchodziliśmy święto naszej szkoły. To już 61 lat od kiedy szkoła została zbudowana. Z tej okazji odwiedził nas Mikołaj, a uczniowie zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności.

• Wycieczka klasy 4 do Niezłych Ziółek

• 8 grudnia Mikołajki z klasy 4 wybrały się na świąteczne zajęcia warsztatowe do Niezłych Ziółek w Mikołowie. Podróż odbyła się autobusem komunikacji miejskiej gdzie wprawiliśmy w dobry humor wszystkich jadących pasażerów. Nie zawsze można zobaczyć tyłu młodych Mikołajków w jednym miejscu W Zagrodzie mogliśmy przywitać się ze zwierzakami... króliczkami, kurkami, kucykiem o wdzięcznym imieniu Bajka, psotnym kotkiem oraz ciekawskim psem Wykonaliśmy przepiękne stroiki przy przepysznej herbatce oraz wykonaliśmy sobie mała sesje klasową... oczywiście w klimacie świątecznym Dziękujemy Niezłe Ziółka za tak dobrze spędzony czas w Waszej Zagrodzie

• ANDRZEJKI

• Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. W związku z tym, 30.11 na korytarzu szkolnym na dzieci z klas 1-3 czekały Czarownice! Dzieci dowiedziały się od nich m.in. kim będą w przyszłości - mamy na przykład w naszym gronie przyszłego prezydenta Było dużo śmiechu i zabawy.

• SPOTKANIE KLASY VB

• WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

• W dniu 29.11 samorząd szkolny zorganizował na przerwach wróżby andrzejkowe. Każda klasa miała swoje stoisko,gdzie można było podejść, powróżyć z kart, wylosować swój przyszły zawód oraz wrzucić pieniążek do magicznej miski gdzie spełniają się marzenia.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1-3 mieli okazję wziąć udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. W towarzystwie swoich przytulanek brali udział w konkurencjach zorganizowanych na sali gimnastycznej. Pod czujnym okiem kolegów z klasy IV uczniowie i uczennice musieli wykazać się znajomością różnych bajkowych misiów, mieli do pokonania misiowy tor przeszkód, rozwiązywali zagadki, rebusy i zadania z kodowania. Mieli także okazję posmakować największy misiowy przysmak- słodki miód

• Gala rozdania nagród za udział w konkursie DEKALOG KOMPASEM DO NIEBA

• W poniedziałek 21.11.2022 w Mikołowie w Aulii przy Parafii św. Wojciecha odbyła się gala rozdania nagród za udział w konkursie DEKALOG KOMPASEM DO NIEBA. Mimo tego, że w konkursie brało udział bardzo wiele dzieci z Mikołowa i okolic a prac było naprawdę bardzo dużo, z naszej szkoły nagrodzonych było aż 8 dzieci. Marta i Ola Czarnecka otrzymały I miejsca, Szymon Lelonek III miejsce za prace przestrzenną a Filip Kulik III miejsce za pracę plastyczną. Wyróżnione też zostały prace : Mileny Sosna z kl I, Marietty Wandzel z kl II, Maćka Kulika i Olgi Hrazdil z Kl VII. Gratulujemy zwycięzcom i cieszymy się z takich osiągnięć naszych uczniów.

• Powiatowy konkurs plastyczny Barwy jesieni

• 16 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych odbył się XIII Powiatowy konkurs plastyczny "Barwy jesieni". Konkurs adresowany był do wychowanków świetlic szkolnych klas I-III szkół podstawowych powiatu mikołowskiego. Uczniowie w ciągu godziny wykonywali pracę w formacie A4 przy użyciu pasteli - tematem tegorocznych zmagań plastycznych był - "tańczący jesienny liść". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II b - Marietta Wandzel.

• Konkurs Interdyscyplinarny Znam swoje miasto dla klas IV – VI

• Konkurs Interdyscyplinarny „Znam swoje miasto” dla klas IV – VI odbył się w środę 16 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 12. W konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu mikołowskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów: w pierwszej części uczniowie rozwiązywali indywidualnie zadania testowe, a w drugiej części zespołowo.

Konkurs wygrał zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, a trzecie SP 10.

Nasza drużyna w składzie: Maja Kucharski (klasa 4), Alicja Rożek (klasa 5b) oraz Radek Rzepka (klasa 6) zajęła 4 miejsce.

WSZYSTKIM DRUŻYNOM GRATULUJEMY !!!

• KONKURS WIEDZY O MIKOŁOWIE

• Kilka zdjęć z dzisiejszego konkursu wiedzy o Mikołowie, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 10. Reprezentowała nas Ola z klasy 1a, Marysia z klasy 2b oraz Norbert z klasy 3a.

• Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

• Klasy: 4a, 5a i 5b zwiedziły dzisiaj zabytkową Kopalnię Soli w Wieliczce.

Zwiedzanie solnej krainy to dla uczniów cenna lekcja , podczas której można było poznać legendę o św. Kindze, Skarbniku, pokonać prawie 800 schodów, a także... do woli lizać ściany! Taki szeroki wachlarz możliwości sprawił, że wyjazd podobał się każdemu!

• Warsztaty językowe "Euroweek"

• 10 listopada grupa naszych uczniów z klas 6, 7 i 8 wyruszyła pod opieką pani Jachnik oraz pani Porwit na warsztaty językowe "Euroweek" do malowniczego Międzygórza. Przez 3 dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach od rana do wieczora. Były tańce, praca w grupach oraz prezentacje różnych krajów. Zajęcia prowadzili wolontariusze z Meksyku, Grecji, Gruzji, Azerbejdżanu, Wietnamu oraz Indonezji.