• #laboratoriaprzyszłości

• Dzięki programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie w naszej szkole zapoznają się z Programowaniem i Kodowaniem początki nie zawsze są latwe, ale z takim sprzętem, zawsze przyjemne!

#laboratoriaprzyszłości

• Zajęcia z ozobotami

• W czwartek klasa 3a w ramach lekcji informatyki miała zajęcia z robotyki. Za pomocą małych, ale
            sprytnych ozobotów uczniowie zaznajamiania się z kodowaniem.

• Spotkanie klas 3-8 z Misjonarzem świętej Rodziny

• Z Papui Nowej Gwinei zawitał u nas szkole Misjonarz świętej Rodziny o. BOGDAN Cofalik, który a spotkaniu z kl od 3-8 podzielił się ciekawostkami z pracy Misyjnej, pokazał przywiezione pamiątki, dzidy i zdjęcia. Uczniowie mogli zadawać pytania A także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z misjonarzem pochodzącym tak blisko nas bo z Palowic.

• Spotkanie z mistrzem olimpijskim w podnoszeniu ciężarów

• 27.09.2022 w naszej szkole gościliśmy mistrza olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów z lat 90, Andrzeja Cofalika. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich a także zapoznali się z profesjonalnymi metodami podrzucania i dźwignią sztangi. Dla chętnych szansa rozwoju sportowego w klubie p. Andrzeja w Łaziskach

• Europejski Dzień Języków Obcych

• Europejski Dzien Języków Obcych w klasach 4-8.Uczniowie w grupach rozpoznawali języki różnych krajów europejskich oraz na plakatach wypisywali słowa w języku wylosowanego kraju.

• Lekcja historii

• W środę naszą szkołę odwiedzili nietypowi goście. Przybyli z przeszłości, aż z VII wieku. W humorytycznym spektaklu przekazali nam wiedzę na temat siedemnastowiecznych polskich oraz szwedzkich wojsk. Nasi bohaterscy uczniowie zostali zwerbowani do armii. Wcielili się w rolę wlczących, znakomicie wyszkolonych muszkieterów. Zachwyceni obserwatorzy z niecierpliwością czekają na ponowne odwiedziny przybyszów z przeszłości.

• Narodowe Czytanie

• 7 września w naszej szkole odbyła się akcja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy siódmej i ósmej pięknie czytali wybrane przez siebie ballady. To już 11 odsłona ogólnopolskiej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa.

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/23

• Żegnajcie wakacje, witaj szkoło!

1.09 uczniowie naszej szkoly, rozpoczęli nowy rok szkolny, tradycyjne od mszy świętej. Kolejno odbyła się uroczysta akademia na sali gimnstycznej przygotowana przez uczniów klas drugich. Po krótkim przedstawieniu, Pani Dyrektor Agnieszka Krzysztofik, pasowała na ucznia naszych najmłodszych kolegów.

Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym samych sukcesów!