• Woreczek Ryżu dla AFRYKI

• Nasza Szkoła wraz z Franciszkańskim Sekretariatem Misyjnym w Gdyni przy współudziale Fundacji „Tworzyć Miłością”chce właczyć się w akcję dożywiania dzieci w Kenii i Ekwadorze pod nazwą „Woreczek ryżu dla AFRYKI”, która na stałe wpisała się szczególnie w program jałmużny wielkopostnej wielu Polaków i niektórych wspólnot parafialnych. Teraz może stać się także Twoim darem!

Nie trzeba czekać na okres Wielkiego Postu by pomagać innym! Wierzymy, że jesteś tym, który pomoże zaspokoić maleńki głód na świecie, i pomożesz spełnić dziecięce pragnienia by nie czuć głodu w sobie tylko wiadomy sposób.

Według ONZ tylko w 2017 roku ponad 800 mln. ludzi na świecie cierpiało głód lub niedożywienie. W Kenii i Ekwadorze, gdzie pracują misjonarze franciszkańscy, którzy dzięki WAM DRODZY DARCZYŃCY pomagają rozwiązywać problem niedożywienia

CZEKAMY NA CIEBIE!!!!! NIGDY NIE ZAWODZICIE!!!!!!

TO TYLKO 1 WORECZEK RYŻU- on pomaga przeżyć przez jeden dzień 1 osobie….…można oczywiście więcej ……

RYŻ można przynosić do szkoły końca marca 2020.

Z góry dziękujemy za każdy dar serca!!!!!! JESTEŚCIE CUDOWNI

• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

• Szanowni Rodzice,

rozpoczynamy nabór do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021

Wszystkie informacje i załączniki znajdą Państwo w zakładce RODZICE .

• 21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka.
            Uczniowie klas I-III zaprosili  swoich dziadków i babcie prezentując im ciekawe i barwne przedstawienia z okazji ich święta, które obchodziliśmy w ferie. Tego dnia nie zabrakło pięknych życzeń, wzruszających momentów, a także uśmiechu malowanego na twarzach wszystkich gości.

• WALENTYNKI

• W naszej szkole oczywiście obchodziliśmy  Walentynki w różny sposób. Uczniowie klas młodszych dzień walentynkowy spędzili z wychowawcami jak najbardziej  walentynkowo - pisząc walentynki, robiąc walentynkowe prace plastyczne, oczywiście w klasach tego dnia nie  zabrakło łakoci !

Natomiast klasy starsze z okazji Walentynek (nieco wcześniej 12.02) spędziły wieczór na dyskotece szkolnej!

• Konkurs recytatorski

• 12 lutego w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie odbyły się elminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentatował Kajetan Woźniak.

• KLASA IV NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO ..

• Klasa IV na lekcjach języka polskiego lubi wprowadzać w życie to co najlepsze w lekturach. Najpierw prawdziwa uczta w Akademii Pana Kleksa, a później czekolady z fabryki Williego Wonki.

• Łamigłówki matematyczno-przyrodnicze

• Na korytarzy naszej szkoły zawisły łamigłówki matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie młodszych klas chętnie na przerwach czytają, oglądają, a przy tym uczą się nowych i ciekawych rzeczy !

• Bal Przebierańców w klasach I-III

• W poniedziałek 03 lutego uczniowie klas I-III bawili się na balu przebierańców. Uczniowie mieli okazję wcielić się w różne postaci, a także jeszcze bardziej zintegrować się przy wspólnych zabawach i tańcach.

• Konkurs recytatorski

• 31 stycznia nasi uczniowie wzięli udział w konkursie powiatowym recytatorskim o tematyce bożonarodzeniowej w Centrum Kultury Arteria w Ornontowicach.